Zalety miodu gryczanego

Miód jako składnik codziennej diety ceniony jest już od starożytności. Na świecie istnieje wiele różnych odmian miodu, w zależności od tego, z jakiej rośliny zbierany był nektar. Jedna z najbardziej popularnych i najszerzej docenianych odmian miodu to miód gryczany.

Zalety i właściwości miodu gryczanego

ciemny miód gryczanyTen rodzaj miodu pochodzi z nektaru kwiatów gryki. Trudno go pomylić z innym gatunkiem, ponieważ wyróżnia się pięknym, ciemnobursztynowym kolorem oraz charakterystycznym, lekko ostrym zapachem. Ze względu na zapach czasem ciężko jest przekonać dzieci do jego spożywania – ale zdecydowanie warto próbować!

Miód gryczany niesie ze sobą bowiem szereg właściwości, które korzystnie oddziałują na zdrowie naszego organizmu. Jedynie ten rodzaj miodu zawiera w sobie całkiem spore ilości rutyny, która potrafi wzmocnić naczynia krwionośne. Z tego względu powinny sięgać po niego szczególnie osoby starsze oraz te, które są narażone na choroby układy krwionośnego.

Rutyna może również przyspieszyć gojenie się raz i urazów w obrębie organizmu. Poza rutyną w miodzie gryczanym możemy również spotkać magnez w całkiem sporych ilościach. Cena miodu gryczanego jest dość wysoka, zaczyna się od około 20 zł za słoik.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *