Zdrowotne działanie herbaty – herbata matcha i czerwona herbata

O zdrowotnym działaniu herbat i ziół wiadomo już od wielu lat. Od dawna są też one stosowane zarówno przez medyków, jak i osoby którym zależy na zdrowym trybie życia. Obecnie jednym z prawdziwych hitów jest herbata czerwona i herbata zielona, występująca również w sproszkowanej postaci.

Herbata czerwona

Matcha herbata

Po herbatę czerwoną sięgają często osoby przebywające na diecie. Regularne jej picie zmniejsza bowiem apetyt i dzięki temu zmniejsza chęć sięgnięcia po przekąskę między posiłkami. Jest więc świetnym, naturalnym substytutem zmniejszających apetyt środków. Podobne działanie ma także ocet jabłkowy, również pity przez osoby odchudzające się. Herbata czerwona jest całkowicie bezpieczna dla zdrowia, a wręcz przeciwnie – ma na nie zbawienny wpływ. Warto więc spróbować wprowadzić ją do swojej codziennej diety, aby sprawdzić, czy przyniesie pozytywne rezultaty dla zdrowia.

 

Herbata matcha

 

Herbata matcha to innymi słowy sproszkowana zielona herbata. Bogata w antyoksydanty, zmniejsza ryzyko wystąpienia chorób nowotworowych. Sięgają po nią jednak nie tylko osoby znajdujące się w grupie zagrożenia nowotworowego, ale również zwolennicy zdrowego trybu życia. Herbata zielona, w tym również matcha KrainaHerbaty, zwiększa bowiem metabolizm, a więc jest bardzo cenna dla osób przebywających na diecie, tak samo zresztą jak herbata czerwona. Zawiera ona również duże ilości kofeiny, a więc może stanowić zdrowy zamiennik kawy, dodając energii i poprawiając samopoczucie, a jednocześnie wpływając pozytywnie na funkcjonowanie organizmu.