Wszechstronne działanie czerwonej herbaty

Czerwone herbaty dostępne są pod różnymi nazwami i w różnych postaciach, dlatego też warto zwracać na to uwagę podczas ich zakupu. Znacznie więcej korzyści płynie z naparów liściastych niż saszetkowych, gdzie ilość suszu jest wręcz znikoma. Nie zmienia to jednak fakty, że warto wprowadzić nawyk regularnego picia czerwonej herbaty, ze względu na prozdrowotne właściwości naparów.
Czerwona herbata przyśpiesza redukcję tkanki tłuszczowej?
Okazuje się, że czerwona herbata jest skutecznym wsparciem w odchudzaniu. Wszystko to zawdzięczamy związkom zawartym w naparach, które aktywują enzymy pokarmowe do wydzielania soków trawiennych, a dodatkowo pobudzają pasaż jelitowy, hamują biosyntezę tłuszczu i przeciwdziałają odkładaniu się tłuszczu trzewnego. W celu uzyskania lepszych efektów, zaleca się jednocześnie wprowadzić zwiększoną aktywność fizyczną i prawidłowo zbilansowaną dietę.
Oczyszczanie z czerwoną herbatą
Czerwona herbata nie tylko wspomaga odchudzanie, ale także wpływa na wzmocnienie kości i zębów, dzięki zwartości fluoru i wapnia. Ponadto regularne picie naparów poprawia wygląd skóry i włosów, ze względu na to, że oczyszczają one organizm z nagromadzonych złogów. Dzięki obecności polifenoli w czerwonej herbacie można liczyć na obniżenie poziomu cholesterolu we krwi, a flawonoidy wzmacniają naczynia krwionośne. Dodatkowo czerwona herbata zawiera cynk, a więc zaleca się ją w przypadku osób walczących z trądzikiem i świądem.