Właściwości prozdrowotne zielonej herbaty

Zielona herbata to źródło wielu dobroczynnych substancji, które od lat poddawane są wnikliwym badaniom. Część przeprowadzanych badań potwierdziła wpływ herbaty na zdrowie, inne nadal są kontynuowane i mogą zając jeszcze wiele lat, zanim rozwikłamy wszystkie zagadki. Jednak na pewno nie bez powodu dziś zielona herbata kojarzona jest ze zdrowiem i piękną skórą.

Właściwości prozdrowotne zielonej herbaty

Przeprowadzone badania wykazały, że herbata zielona od KrainaHerbaty.pl znacząco wpływa na zapobieganie rozwojowi np. chorób sercowo-naczyniowych. Aby jednak takie właściwości zauważyć, należy spożywać nawet kilka filiżanek zielonej herbaty dziennie. Natomiast niższe ryzyko pojawienia się udaru mózgu wykazano już w przypadku osób, które spożywały ok. 1 filiżanki herbaty dziennie. Dobroczynne działanie na zdrowie przypisuje się zawartym w herbacie polifenolom, które zapobiegają utlenianiu złego cholesterolu, a takie działanie z kolei zapobiega zapoczątkowaniu procesu miażdżycowego.

Zielona herbata i działanie antynowotworowe

Prowadzone są także badania nad wpływem przeciwnowotworowym zielonej herbaty, jednak wymagają one jeszcze wielu potwierdzeń. Dotychczasowe wyniki sugerują, że zielona herbata może wywierać korzystny wpływ w przypadku zapobiegania chorobom nowotworowym.

Wpływ zielonej herbaty na inne choroby

Inne badania wykazały, że picie powyżej 5 filiżanek herbaty zielonej dziennie, wpływa na zmniejszenie ryzyka rozwoju nowotworu żołądka. Jednakże na taki stan mają wpływ również inne czynniki, a w tym np. inne składniki pokarmowe, które się spożywa lub których się unika w diecie.