Tradycja pszczelarstwa w Polsce sięga najstarszych dziejów. Niegdyś miody były wykorzystywane głównie do wytwarzania trunków i lekarstw, obecnie są prawdziwym rarytasem pochodzącym wprost z natury. W najczystszych i wyjątkowych regionach naszego kraju kultywowana jest ta wyjątkowa tradycja, dzięki z powodzeniem możemy się nazwać prawdziwym zagłębiem miodu o wielu rodzajach.
Unikatowy i wyśmienity miód wielokwiatowy
Najpopularniejszym jest miód wielokwiatowy. Doskonały w każdym względzie, o różnych walorach smakowych, nasycony aromatami łąk, z których pochodzi trafia w najbardziej delikatne gusta. Oprócz wybitnego posmaku zawiera w sobie mnóstwo składników, które leczą, pielęgnują i dodają nam witalności.
Właściwości miodu wielokwiatowego są doprawdy imponujące. Jako jedyny w swoim rodzaju znajduje szerokie zastosowanie w profilaktyce chorób alergicznych. Dzięki dużej zwartości antygenów pyłkowych jest swego rodzaju szczepionką zapobiegającą uczuleniom. Po ten miód powinniśmy sięgać także przy nawracających schorzeniach górnych dróg oddechowych i podczas przeziębień. Doskonale podnosi odporność organizmu, ma działanie antybakteryjne i jest nieoceniony w łagodzeniu stresu. Łagodność smaku w połączeniu z dobroczynnym działaniem idealnie wpisuje się na listę naturalnych produktów, które powinny znaleźć się w każdej kuchni stosującej tzw. super food.